FAC! – Pätistunud inkassofirma lasi oma kliendi üle

FAC! – Pätistunud inkassofirma lasi oma kliendi üle

  • On 07/04/2016

Nagu ütles üks inkassofirma klient – tasub kaks korda mõelda, enne kui inkassofirma palgata.

Inkassofirmad on karmid võlanõudjad, tõsised teiste inimeste mõnitajad ja häbistajad. Nad kujutavad ette, et on ärimaastiku puhastajad ja võlgnike karistajad. Niimoodi võiks ju arvata, et ju siis nad ise ka käituvad vastavalt oma sõnadele ja maksekäitumise osas näitavad eeskuju. Kaugel sellest.

Mõni aeg tagasi ei saanud üks korteriühistu ehitusfirmalt võlga kätte. „Appi“ kutsuti inkassofirma – FAC Inkasso ja hr Jan Peitre. Võiks öelda, et inkassofirma oli edukas – võlgnikult saadi raha tagasi, aga … korteriühistule seda raha edasi ei antud. Ühtegi põhjendust, alust või selgitust selliseks käitumiseks ei olnud. Lihtsalt, võõras raha jäeti enda kätte ja kokkulepetest kinni ei peetud (loe lähemalt siit). Inkassofirma lihtsalt pettis omaenda klienti ja leivaisa. Korteriühistu oli lõpuks sunnitud minema kohtusse selleks, et enda palgatud inkassofirmalt raha kätte saada (loe siit).

Vahepeal tuleb ka ette, et inkassofirmad peavad oma klienti suisa poolearuliseks, loe lähemalt siit. Kui rumal peab üks inimene või firma olema, et oma kliendiga (tuluallikaga) niimoodi käituda? Ilmselt on asi selles, et inkassofirmade ja inkassotöötajate mõttemaailm ja aju töötabki teismoodi kui ülejäänud inimestel – selles maailmas on tavaline mõnitamine, ähvardamine, petmine, seaduste rikkumine, ülbitsemine ja ka oma klientide ülelaskmine. Ja see, et inkassofirmad ise maksekohustusi ei täida, ei olegi nii harv, vaid nende ringkonnas täiesti tavaline käitumine, loe siit.

Kuidas see rahvatarkus kõlaski – teise silmas näeb pindu, enda omas ei märka palki. Enne kui inkassofirma võtab endale õiguse teisi hurjutada, mõnitada ja võlgnikeks sõimata võiks enda rahaasjad kriitilise pilguga üle vaadata. On ju narr, kui räpane, korrumpeerunud poliitik tuleb rääkima aususest? Samamoodi on naerukoht inkassofirmade tegevus ja suhtumine. Inkassofirmad on juba ammuilma teinud kõik ise ja massiliselt selleks, et neid ei oleks võimalik tõsiselt võtta.

0 Comments