IDR Inkasso ähvardab teatada võlast 8-aastase lapse äripartneritele

IDR Inkasso ähvardab teatada võlast 8-aastase lapse äripartneritele

  • On 03/02/2016

Meie poole pöördus murelik lapsevanem. Nimelt pommitas grupeering nimega IDR Inkasso (http://idr.ee/) kliendi 8-aastast last nõude- ja ähvarduskirjadega. Peale tavalise klassika, et väikelaps kaevatakse kohtusse, ähvardati ka tema nime registreerimise eest maksehäireregistris. IDR-i arvates muudab see 8-aastase lapse jaoks võimatuks pangast laenu saamise ning järelmaksu ja liisingu taotlemise (sic!). Veelgi enam, kirjasaatjad lubasid võlast teavitada ka väikelapse äripartnereid (sic!).

Ma ei teagi kust kohast alustada. Sellist jama on väga keeruline kommenteerida. Loomulikult ei pea selleks isegi jurist olema, et saada aru kui suure jaburusega on tegemist. Nagu väikelapsel oleks muidu võimalik laenu saada. Või oleks võimalik teda kohtusse kaevata. Või mis 8-aastase äripartnerist me üldse räägime… Soe soovitus karmidele inkassomeestele edaspidiseks – tehke endale teene, enne kui oma kirju välja saadate, lugege nad ka läbi. Nii vähendate riski, et endast rumala mulje jätate.

Ahjaa, see asi lahenes nagu enamasti meie klientide asjad sellistel puhkudel lahenevad. IDR meie järelpärimistele loomulikult ei vastanud ja kellelgi midagi sellise alusetu ja seadusevastase nõude järgi maksta ei tulnud.

0 Comments