Inkassotöötaja – mis tegelane see õigupoolest on

Inkassotöötaja – mis tegelane see õigupoolest on

  • On 08/12/2016

Nii mõnigi inkassofirma töötaja on meie poole pöördunud mureliku palvega, et me ühe või teise artikli või kommentaari oma lehelt eemaldaksime, kuna see riivavat nende väärikust. Kõik meie kliendid on inkassotöötajatega kokku puutunud ja neid lähedalt näinud. Aga liigitada neid on keeruline. Esmapilgul võiks arvata, et tegemist on tavalise inimesega, kui aga lähemalt vaadata või jääda pikemalt suhtlema, siis … avaldub tegelik pale.

Meenub lõik meie oma filmiklassikast „Viimne reliikvia.“ Filmis oli hetk, kus Pirita kloostri mungad jälgisid suurt putukat ja arutasid, kellega võiks tegemist olla. „Jumala poolt loodud elajate hulgas ei ole teda üles tähendatud. Tähendab, ta on saatanast!,“ arvas üks munk. Inkassotöötaja kohta oleks see munk ilmselt sama arvanud.

Inkassotöötaja on empaatiavõimetu, heade kommeteta ja lugupidamiseta tegelane. Talle on võõrad etikett, elementaarne viisakus, kaasinimesse austusega suhtumine. Enamasti on ta jäärapäine ja rumal. Või noh, sama tark nagu katki läinud grammofon. Iseseisva mõtlemisvõimeta. Ei imesta sugugi, kui inkassofirmade ametijuhendites ongi kirjas, et tööle võetakse vaid selliseid inimesi, kes vastavad nendele nõuetele ja kellel on võimalikult väike haridus. Parem isegi kui ka seda poleks.

Paljude anekdooti järgi vastavad sellistele tingimustele kõige paremini miilitsatöötajad – „Miks käivad miilitsatöötajad ringi kahekaupa? Sest üks oskab lugeda ja teine kirjutada.“ Ilmselt ei ole juhus, et inkassofirmades on palju endisi militsionääre ja politseinikke. Siin on neil aga töö raskem kui nad harjunud on – paarilist pole ning üksinda tuleb hakkama saada nii lugemise kui ka kirjutamisega. Samuti inimeste mõnitamise, solvamise ja terroriseerimisega. Muidugi võib see paaristööga harjunud inimesele raskusi tekitada.

Olete ju isegi tähele pannud, et inkassofirma kirjadel ei ole kunagi all kirja saatnud inimese nime. Ka telefonivestluses üritab nõude menetleja enda nime varjata. On arusaadav miks nii tehakse – sügaval inkassotöötaja sisemuses on kuskil peidus inimese alge ja sellepärast on inimesel piinlik oma nime alt sellist jama ajada ja sellise nõmedusega tegeleda.

Mida üldse mõtlevad inimesed, kes inkassofirmadesse tööle lähevad? Terveks eluks jääb ju plekk külge. Või kas meile kirjutanud murelikud inkassotöötajad tõesti arvasid töölepingut sõlmides, et hakkavad tegelema millegi suure ja olulisega, mille eest teised inimesed neid armastama ja austama hakkavad? Naiivitarid:)

Praegused ja tulevased inkassotöötajad, töö inkassofirmas on nagu osalemine täiskasvanutele mõeldud xxx filmis (ei, jutt ei ole Vin Diesel’i filmidest) – võib olla ju lahe, äge ja lõbus, aga sellest jääb külge plekk, mis hakkab teid saatma kogu elu ning millest lahti saada on võimatu. Varja kuidas tahad. Varem piisas, kui filmiosaline põletas ja hävitas videoid ja fotosid, praegu on keerulisem. Internet ei unusta midagi. Mitte kunagi.

0 Comments