JULIANUS EI TEE VAHET ERAFIRMAL JA POLITSEIL

  • On 26/02/2016

Tarbijakaitseamet tühistas hiljuti Cityparki ebaseadusliku trahvinõude ja sellele lisatud Julianuse nõude. Nimelt oli Citypark arvanud, et ta on politsei ja tal on õigus määrata liiklusnõuete rikkumise eest väärteo trahve. Tarbijakaitseamet selgitas oma otsuses Cityparkile, et nad ei ole siiski politsei. See on üks teine asutus.

Cityparki trahvinõue läks edasi Julianusesse. Julianus ei hakanud loomulikult dokumente uurima ja asjaoludega tutvuma, vaid lihtsalt lisas ebaseaduslikule trahvinõudele veel ühe või paar ebaseaduslikku summat. Tavajuhul ja igal pool mujal toimivad asjad selliselt, et mida rohkem inimesi teemaga tegeleb, mida rohkemate silmapaaride alt küsimus läbi käib, seda enam on kindel, et välistatakse vead. Julianuse puhul sellised reeglid ja tavaloogika loomulikult ei kehti. Kui viga on juba algselt olemas, siis Julianus üksnes suurendab seda.

Loost on pikemalt kirjutatud siin.

Tarbijakaebuste komisjoni otsus nr 7-1-009518-40-16, kuupäev 09.02.2016, on kättesaadav siin.

Muide, Cityparki tegevust ei ole me ise põhjalikumalt jälginud ja analüüsinud, aga Tarbijakaitseameti infost paistab, et nende puhul on seaduserikkumine tavaline – kõik nende vastu esitatud kaebused on lahendatud tarbija kasuks, vaata siit.

 

0 Comments