Julianus teeb Grinch’i

Julianus teeb Grinch’i

  • On 02/12/2016

Ilmselt teavad kõik lugu Grinch’ist, kes varastas jõulud. Kuri, väiklane, kibestunud roheline koll, kes elas üksinda mägedes ja üle kõige soovis inimestele halba teha. Ta otsustas jõulud ära varastada. Ka see aasta tulevad jõulud ja tuleb ka Grinch. Seekord kannab ta Julianuse logo.

Mitmed meie kliendid on saabuvate pühade meeleolus juba saanud Julianuselt … omamoodi jõulukaardi (vaata fotot kirjast). Kohe kirja alguses teatab Julianus suurepärasest pühadehõngulisest pakkumisest. Kõlab ju tõesti ilusti, aga lugege edasi.

Fantastiline jõulupakkumine seisneb selles, et inimesele, kes võlgneb 20 eurot, teatatakse, et ta ei peagi maksma Julianuse väljamõeldud ja seadusevastast 6,5 kordset nõuet. „Jõulumeeleolus“ Julianus piirdub „kõigest“ kahekordse nõudega! Naerukoht. Või tegelikult mitte. Ka kahekordne nõue on enamasti seadusevastane. Sõltub muidugi tõendamisest, aga sellega on Julianusel alati probleeme olnud. Oma kogemusele tuginedes saame kinnitada, et kui pakkumise teeb Julianus ja see ületab oluliselt põhivõlga, on tegemist seaduse vastase nõude ja alatu trikiga.

Iseenesest on näotu, et Julianus midagi pühaks ei pea. Või noh, see pole ka midagi üllatavat. Inimeste petmine, eksitamine, valelubaduste andmine ja valemulje loomine on igal juhul seadusevastane. Isegi kui sellise sigatsemise juures kasutada sõnu „suurepärane pakkumine“ ja „pühademeelne kampaania,“ ei muuda see seaduserikkumist lubatavaks. Ausalt öeldes on inimlikult põlastusväärne, et üks firma kasutab jõuluteemat teiste inimeste petmiseks ära…

Tegelikult on muidugi tegemist „suurepärase pakkumisega.“ Julianuse jaoks suurepärane. Kui inimene selle konksu alla neelab. Aga mis on kirja saajal sellest? Sama hästi võiks Julianus ka kirjutada, et neil on suurepärane uudis, nad ostsid uue printeri. No ja mis siis?

Veel teatab kiri, et kampaania jooksul sõlmitud maksekokkulepped on oluliselt soodsamad. Me ei ole veel mitte kunagi näinud mitte ühtegi Julianuse maksekokkulepet, mis muudaks olukorra inimese jaoks soodsamaks või mis oleks seadusega kooskõlas. Mitte ühtegi. Inimene, kes on viidud maksekokkuleppe sõlmimiseni, on ärahirmutatud ja segadusse aetud inimene. Ning Julianus kasutab tema olukorda alatult ära. Maksekokkuleppe summasse kirjutatakse kokku kõik numbrid, mida Julianus vähegi suudab välja mõelda. Pärast ei ole enam aga midagi vaielda. Kui lepingul on allkiri all, saab Julianus öelda, et ise olid ju nõus, ise teadsid, mis teed ja kõik sobis. Seaduse silmis nii ongi – lepingud on täitmiseks. Oma õiguste eest tuleb seista enne lepingu allkirjastamist!

Mitte kunagi ära sõlmi inkassofirmaga kergekäelist mingeid lepinguid! Pea enne kokkuleppe allkirjastamist alati kellegagi nõu!

julianuse-puhade-kampaania

0 Comments