Lindorff nõuab tarbijalt telefoni teenuse eest viivise tasumist alates aastast 4830 enne Kristust

Lindorff nõuab tarbijalt telefoni teenuse eest viivise tasumist alates aastast 4830 enne Kristust

  • On 03/02/2016

Pealkiri räägib juba iseenda eest;) Lindorffi inkassospetsialistide arvates oli siis üks Elisa klient hakanud telefoniteenust kasutama aastal 4830 e.m.a ning jätnud selle eest tasumata. Klient sai võlanõude koos viivistega 0,15% kokku 6844 aasta eest. Oma väikeste tavaliste inkassotrikkidega – kulud, kahjud, teenused jne – võlus inkassofirma 1 sendisest võlast 100,51 euro suuruse nõude. Müstika. Lähemalt saab sellest avatüürist lugeda siit.

Pange veel tähele, et Lindorffi nõudekirjale ei ole alla kirjutanud inimene, vaid märgitud on üksnes firma nimi. Selline käitumine on tegelikult inkassofirmade nõudekirjade puhul äärmiselt tavaline. Selle põhjus on ka ilmselge. Inkassofirmad teavad ise väga hästi, et nad eksivad tihti ja sageli on nende nõudekirjad absurdsed. Rumalat kirja oleks ju inimesel piinlik välja saata. Seda piilikkust ja häbi momenti aitab vähendada see, kui pommida inimesi anonüümselt.

Üks asi aitab veel eksimist, piilikkust ja häbi vältida – lugege oma kirju enne väljasaatmist ja kontrollige väiteid. Parandage vead. Valdav osa inimesi kirjavahetuses just sedasi toimibki. See võiks olla ka inkassoinimestele jõukohane käitumine.

2_aps_pilt

0 Comments